Alt EP4CE115F23C7
EP4CE115F23C7 picture photo
Mfg. Part Number
EP4CE115F23C7
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 280 I/O 484FBGA
Datasheet Download
EP4CE115F23C7.pdf
Availability of EP4CE115F23C7
QUANTITY
EP4CE115F23C7 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP4CE115F23C7
Internal Part NumberEIS-EP4CE115F23C7
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
Cyclone IV FPGA Family Overview
Featured ProductCyclone® IV FPGAs
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesCyclone® IV E
Number of LABs/CLBs7155
Number of Logic Elements/Cells114480
Total RAM Bits3981312
Number of I/O280
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP4CE115F23C7
Related LinksEP4CE1, EP4CE115F23C7 Datasheet, Alt Distributor
EP4CE115F23C7 Details Description
Related parts for EP4CE115F23C7
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56BGA datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
OSC VCXO 155.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RING UNINSUL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH 12VDC datasheet.pdf