Alt EP4CE22F17C7
EP4CE22F17C7 picture photo
Mfg. Part Number
EP4CE22F17C7
Brief Description
IC FPGA 153 I/O 256FBGA
Datasheet Download
EP4CE22F17C7.pdf
Availability of EP4CE22F17C7
QUANTITY
EP4CE22F17C7 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP4CE22F17C7
Internal Part NumberEIS-EP4CE22F17C7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
Cyclone IV FPGA Family Overview
Featured ProductCyclone® IV FPGAs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesCyclone® IV E
Number of LABs/CLBs1395
Number of Logic Elements/Cells22320
Total RAM Bits608256
Number of I/O153
Number of Gates-
Voltage - Supply1.15 V ~ 1.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-FBGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP4CE22F17C7
Related LinksEP4CE2, EP4CE22F17C7 Datasheet, Alt Distributor
EP4CE22F17C7 Details Description
Related parts for EP4CE22F17C7
CAP MICA 300PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
PILOT LIGHT 24V INCAND SQR YEL datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 5A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 33A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 0.34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf