Alt EP4CGX50DF27C8N
EP4CGX50DF27C8N picture photo
Mfg. Part Number
EP4CGX50DF27C8N
Brief Description
IC FPGA 310 I/O 672FBGA
Datasheet Download
EP4CGX50DF27C8N.pdf
Availability of EP4CGX50DF27C8N
QUANTITY
EP4CGX50DF27C8N Order Process
Ship out your order
Specifications of EP4CGX50DF27C8N
Internal Part NumberEIS-EP4CGX50DF27C8N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCyclone IV FPGA Family Overview
Featured ProductCyclone® IV FPGAs
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesCyclone® IV GX
Number of LABs/CLBs3118
Number of Logic Elements/Cells49888
Total RAM Bits2562048
Number of I/O310
Number of Gates-
Voltage - Supply1.16 V ~ 1.24 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case672-BGA
Supplier Device Package672-FBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP4CGX50DF27C8N
Related LinksEP4CGX5, EP4CGX50DF27C8N Datasheet, Alt Distributor
EP4CGX50DF27C8N Details Description
Related parts for EP4CGX50DF27C8N
TRANS NPN 80V 8A TO-220 datasheet.pdf
VARISTOR 610V 25KA DISC 32MM datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 125V datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf