Alt EP4S100G2F40I1N
EP4S100G2F40I1N picture photo
Mfg. Part Number
EP4S100G2F40I1N
Brief Description
IC FPGA 654 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
EP4S100G2F40I1N.pdf
Availability of EP4S100G2F40I1N
QUANTITY
EP4S100G2F40I1N Order Process
Ship out your order
Specifications of EP4S100G2F40I1N
Internal Part NumberEIS-EP4S100G2F40I1N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package21
SeriesSTRATIX® IV GT
Number of LABs/CLBs9120
Number of Logic Elements/Cells228000
Total RAM Bits17544192
Number of I/O654
Number of Gates-
Voltage - Supply0.92 V ~ 0.98 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP4S100G2F40I1N
Related LinksEP4S100, EP4S100G2F40I1N Datasheet, Alt Distributor
EP4S100G2F40I1N Details Description
Related parts for EP4S100G2F40I1N
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 25HSOP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 80NS 16SOIC datasheet.pdf
ASSEMBLY SHAFT 2-11SECT datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
78K0R KE3L USB UPD78F1026 TEST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 18 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf