Alt EP4S100G5F45I1
EP4S100G5F45I1 picture photo
Mfg. Part Number
EP4S100G5F45I1
Brief Description
IC FPGA 781 I/O 1932FBGA
Datasheet Download
EP4S100G5F45I1.pdf
Availability of EP4S100G5F45I1
QUANTITY
EP4S100G5F45I1 Order Process
Ship out your order
Specifications of EP4S100G5F45I1
Internal Part NumberEIS-EP4S100G5F45I1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package12
SeriesSTRATIX® IV GT
Number of LABs/CLBs21248
Number of Logic Elements/Cells531200
Total RAM Bits28033024
Number of I/O781
Number of Gates-
Voltage - Supply0.92 V ~ 0.98 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Package / Case1932-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1932-FBGA (45x45)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP4S100G5F45I1
Related LinksEP4S100, EP4S100G5F45I1 Datasheet, Alt Distributor
EP4S100G5F45I1 Details Description
Related parts for EP4S100G5F45I1
CONN HEADER 20POS 1.27MM R/A AU datasheet.pdf
IC 12-BIT HS SAMPLING A/D 8-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 240V 1.2KA DISC 9MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
EVAL BOARD LED DRIVER datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 25V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 59POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf