Alt EP4SGX530KH40I3N
EP4SGX530KH40I3N picture photo
Mfg. Part Number
EP4SGX530KH40I3N
Brief Description
IC FPGA 744 I/O 1517HBGA
Datasheet Download
EP4SGX530KH40I3N.pdf
Availability of EP4SGX530KH40I3N
QUANTITY
EP4SGX530KH40I3N Order Process
Ship out your order
Specifications of EP4SGX530KH40I3N
Internal Part NumberEIS-EP4SGX530KH40I3N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
Standard Package12
SeriesStratix® IV GX
Number of LABs/CLBs21248
Number of Logic Elements/Cells531200
Total RAM Bits28033024
Number of I/O744
Number of Gates-
Voltage - Supply0.87 V ~ 0.93 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-HBGA (42.5x42.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EP4SGX530KH40I3N
Related LinksEP4SGX53, EP4SGX530KH40I3N Datasheet, Alt Distributor
EP4SGX530KH40I3N Details Description
Related parts for EP4SGX530KH40I3N
DIODE ZENER 5.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC GATE DRVR FOR IGBT MOD datasheet.pdf
ADAPT ATMEL ATF2500 DIP40/PLCC44 datasheet.pdf
IC SWTICH DUAL SPST 10DFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 130POS DR LOW datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 47A SO8FL datasheet.pdf