United Chemi-Con EPAG421ELL680MU35S
EPAG421ELL680MU35S picture photo
Mfg. Part Number
EPAG421ELL680MU35S
Brief Description
CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL
Datasheet Download
EPAG421ELL680MU35S.pdf
Availability of EPAG421ELL680MU35S
QUANTITY
EPAG421ELL680MU35S Order Process
Ship out your order
Specifications of EPAG421ELL680MU35S
Internal Part NumberEIS-EPAG421ELL680MU35S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating420V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-25°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current510mA
Impedance-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.571" Dia (14.50mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPAG421ELL680MU35S
Related LinksEPAG421EL, EPAG421ELL680MU35S Datasheet, United Chemi-Con Distributor
EPAG421ELL680MU35S Details Description
Related parts for EPAG421ELL680MU35S
BRACKET UNIVERSAL .420X.343" BRS datasheet.pdf
IDC CABLE-AKP30A/ AE34G / X datasheet.pdf
IC 1.08V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
CONN HAN HOOD W/ADAPT ASSY PG29 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 22 OHM 16SOIC datasheet.pdf