Alt EPF10K100EFC484-2
EPF10K100EFC484-2 picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K100EFC484-2
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 338 I/O 484FBGA
Datasheet Download
EPF10K100EFC484-2.pdf
Availability of EPF10K100EFC484-2
QUANTITY
EPF10K100EFC484-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K100EFC484-2
Internal Part NumberEIS-EPF10K100EFC484-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10KE®
Number of LABs/CLBs624
Number of Logic Elements/Cells4992
Total RAM Bits49152
Number of I/O338
Number of Gates257000
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K100EFC484-2
Related LinksEPF10K10, EPF10K100EFC484-2 Datasheet, Alt Distributor
EPF10K100EFC484-2 Details Description
Related parts for EPF10K100EFC484-2
TRIAC ALTERNISTOR 800V TO218X datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V 0606 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 21POS datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 37C S 72" WHT JACKP datasheet.pdf