Alt EPF10K130EQC240-2
EPF10K130EQC240-2 picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K130EQC240-2
Brief Description
IC FPGA 186 I/O 240QFP
Datasheet Download
EPF10K130EQC240-2.pdf
Availability of EPF10K130EQC240-2
QUANTITY
EPF10K130EQC240-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K130EQC240-2
Internal Part NumberEIS-EPF10K130EQC240-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10KE®
Number of LABs/CLBs832
Number of Logic Elements/Cells6656
Total RAM Bits65536
Number of I/O186
Number of Gates342000
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case240-BFQFP
Supplier Device Package240-PQFP (32x32)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K130EQC240-2
Related LinksEPF10K13, EPF10K130EQC240-2 Datasheet, Alt Distributor
EPF10K130EQC240-2 Details Description
Related parts for EPF10K130EQC240-2
RES 225 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
LED SBT-70 COOL WHITE 5665K 2SMD datasheet.pdf
ELECT VAC PORTABLE 120VAC W/ACC datasheet.pdf
4" X 20 YDS datasheet.pdf
LJT 12C 8#20 4#16 PIN RECP datasheet.pdf
IC 10MHZ Z80 KIO 84-PLCC datasheet.pdf