Alt EPF10K200SFC672-1X
EPF10K200SFC672-1X picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K200SFC672-1X
Brief Description
IC FPGA 470 I/O 672FBGA
Datasheet Download
EPF10K200SFC672-1X.pdf
Availability of EPF10K200SFC672-1X
QUANTITY
EPF10K200SFC672-1X Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K200SFC672-1X
Internal Part NumberEIS-EPF10K200SFC672-1X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10KS®
Number of LABs/CLBs1248
Number of Logic Elements/Cells9984
Total RAM Bits98304
Number of I/O470
Number of Gates513000
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case672-BBGA
Supplier Device Package672-FBGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K200SFC672-1X
Related LinksEPF10K200, EPF10K200SFC672-1X Datasheet, Alt Distributor
EPF10K200SFC672-1X Details Description
Related parts for EPF10K200SFC672-1X
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN BERGSTIK II/S-SMT/RR datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 38PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 500MW SOD80 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 0.013A SOT23-3 datasheet.pdf