Alt EPF10K50ETC144-1
EPF10K50ETC144-1 picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K50ETC144-1
Brief Description
IC FPGA 102 I/O 144TQFP
Datasheet Download
EPF10K50ETC144-1.pdf
Availability of EPF10K50ETC144-1
QUANTITY
EPF10K50ETC144-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K50ETC144-1
Internal Part NumberEIS-EPF10K50ETC144-1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
PCN Design/SpecificationAppearance Update 30/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10KE®
Number of LABs/CLBs360
Number of Logic Elements/Cells2880
Total RAM Bits40960
Number of I/O102
Number of Gates199000
Voltage - Supply2.3 V ~ 2.7 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K50ETC144-1
Related LinksEPF10K50, EPF10K50ETC144-1 Datasheet, Alt Distributor
EPF10K50ETC144-1 Details Description
Related parts for EPF10K50ETC144-1
DIODE GEN PURP 50V 2A SMA datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 20MA 108 OHM SMD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 26POS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY 1' TEFLEX SMA MALE UHFM datasheet.pdf
RES 220 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TV 79C 79#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
47UF 100V 10X30MM 125C 8000H datasheet.pdf