Alt EPF10K50SFC484-1
EPF10K50SFC484-1 picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K50SFC484-1
Brief Description
IC FPGA 220 I/O 484FBGA
Datasheet Download
EPF10K50SFC484-1.pdf
Availability of EPF10K50SFC484-1
QUANTITY
EPF10K50SFC484-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K50SFC484-1
Internal Part NumberEIS-EPF10K50SFC484-1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10KS®
Number of LABs/CLBs360
Number of Logic Elements/Cells2880
Total RAM Bits40960
Number of I/O220
Number of Gates199000
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K50SFC484-1
Related LinksEPF10K50, EPF10K50SFC484-1 Datasheet, Alt Distributor
EPF10K50SFC484-1 Details Description
Related parts for EPF10K50SFC484-1
OPTOISO 5KV FOR IGBT DRIVER 8DIP datasheet.pdf
IC LATCH LV 16BIT D TYPE 48TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24K OHM 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC 1.5KA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf