Alt EPF10K50VFC484-2
EPF10K50VFC484-2 picture photo
Mfg. Part Number
EPF10K50VFC484-2
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 291 I/O 484FBGA
Datasheet Download
EPF10K50VFC484-2.pdf
Availability of EPF10K50VFC484-2
QUANTITY
EPF10K50VFC484-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF10K50VFC484-2
Internal Part NumberEIS-EPF10K50VFC484-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX-10K®
Number of LABs/CLBs360
Number of Logic Elements/Cells2880
Total RAM Bits20480
Number of I/O291
Number of Gates116000
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-BBGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF10K50VFC484-2
Related LinksEPF10K50, EPF10K50VFC484-2 Datasheet, Alt Distributor
EPF10K50VFC484-2 Details Description
Related parts for EPF10K50VFC484-2
RELAY SSR 10A 240VAC AC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
VARISTOR 738V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT 20 AU 16POS datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf