Alt EPF81500ARI240-3
EPF81500ARI240-3 picture photo
Mfg. Part Number
EPF81500ARI240-3
Brief Description
IC FPGA 181 I/O 240RQFP
Datasheet Download
EPF81500ARI240-3.pdf
Availability of EPF81500ARI240-3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EPF81500ARI240-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF81500ARI240-3
Internal Part NumberEIS-EPF81500ARI240-3
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 26/Feb/2007
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX 8000
Number of LABs/CLBs162
Number of Logic Elements/Cells1296
Total RAM Bits-
Number of I/O181
Number of Gates16000
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case240-BFQFP Exposed Pad
Supplier Device Package240-RQFP (32x32)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF81500ARI240-3
Related LinksEPF81500, EPF81500ARI240-3 Datasheet, Alt Distributor
EPF81500ARI240-3 Details Description
Related parts for EPF81500ARI240-3
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 13.8V 152W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 80MA SC70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.35A D2PAK datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
25+25 DIL SMT PLUG 4MM HIGH datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 750MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf