Alt EPF8282ATC100-4
EPF8282ATC100-4 picture photo
Mfg. Part Number
EPF8282ATC100-4
Brief Description
IC FPGA 78 I/O 100TQFP
Datasheet Download
EPF8282ATC100-4.pdf
Availability of EPF8282ATC100-4
QUANTITY
EPF8282ATC100-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPF8282ATC100-4
Internal Part NumberEIS-EPF8282ATC100-4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThree Reasons to Use FPGA's in Industrial Designs
PCN Design/SpecificationAppearance Update 30/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesFLEX 8000
Number of LABs/CLBs26
Number of Logic Elements/Cells208
Total RAM Bits-
Number of I/O78
Number of Gates2500
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPF8282ATC100-4
Related LinksEPF8282, EPF8282ATC100-4 Datasheet, Alt Distributor
EPF8282ATC100-4 Details Description
Related parts for EPF8282ATC100-4
CAP ALUM 150UF 20% 40V AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 6.3A 250VAC 63VDC datasheet.pdf
FUSE 32A 240V BS 88 BRITISH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
460VAC 30HP 40A IP20 W/ BRK W/ datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 18V 20A datasheet.pdf