Alt EPM3128ATI144-10N
EPM3128ATI144-10N picture photo
Mfg. Part Number
EPM3128ATI144-10N
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 128MC 10NS 144TQFP
Datasheet Download
EPM3128ATI144-10N.pdf
Availability of EPM3128ATI144-10N
QUANTITY
EPM3128ATI144-10N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM3128ATI144-10N
Internal Part NumberEIS-EPM3128ATI144-10N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAppearance Update 30/Mar/2015
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 3000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks8
Number of Macrocells128
Number of Gates2500
Number of I/O96
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM3128ATI144-10N
Related LinksEPM3128A, EPM3128ATI144-10N Datasheet, Alt Distributor
EPM3128ATI144-10N Details Description
Related parts for EPM3128ATI144-10N
STRAIN RELIEF 26 POS IDC SOCKET datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
SURGE PROTECTOR DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
19.05MM X 13.21MM 1=25/PK datasheet.pdf