Alt EPM570GT100C3N
EPM570GT100C3N picture photo
Mfg. Part Number
EPM570GT100C3N
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 440MC 5.4NS 100TQFP
Datasheet Download
EPM570GT100C3N.pdf
Availability of EPM570GT100C3N
QUANTITY
EPM570GT100C3N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM570GT100C3N
Internal Part NumberEIS-EPM570GT100C3N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBond Wire 4/Sept/2008
Appearance Update 30/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® II
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.4ns
Voltage Supply - Internal1.71 V ~ 1.89 V
Number of Logic Elements/Blocks570
Number of Macrocells440
Number of Gates-
Number of I/O76
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM570GT100C3N
Related LinksEPM570G, EPM570GT100C3N Datasheet, Alt Distributor
EPM570GT100C3N Details Description
Related parts for EPM570GT100C3N
IC GATE XOR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 38VC SOT23 datasheet.pdf
DSUB HD MA CONTACT 24-26 AWG S4 datasheet.pdf
IC LINE DRIVER QUAD CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 33POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 600W 17.8A SO42 datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CAP FILM 130UF 10% 1.3KVDC SCREW datasheet.pdf