Alt EPM570T100A5N
EPM570T100A5N picture photo
Mfg. Part Number
EPM570T100A5N
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 440MC 5.4NS 100TQFP
Datasheet Download
EPM570T100A5N.pdf
Availability of EPM570T100A5N
QUANTITY
EPM570T100A5N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM570T100A5N
Internal Part NumberEIS-EPM570T100A5N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAppearance Update 30/Mar/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® II
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max5.4ns
Voltage Supply - Internal2.5V, 3.3V
Number of Logic Elements/Blocks570
Number of Macrocells440
Number of Gates-
Number of I/O76
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM570T100A5N
Related LinksEPM570, EPM570T100A5N Datasheet, Alt Distributor
EPM570T100A5N Details Description
Related parts for EPM570T100A5N
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
BATTERY FOR PTX SERIES WW TOOL datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 2% 1KV 2220 datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF NGP 430-450MHZ datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 9SIP datasheet.pdf
CONN HDR 27POS 0.070 T/H GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 240W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13B OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 27UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf