Alt EPM7064AELC44-10
EPM7064AELC44-10 picture photo
Mfg. Part Number
EPM7064AELC44-10
Brief Description
IC CPLD 64MC 10NS 44PLCC
Datasheet Download
EPM7064AELC44-10.pdf
Availability of EPM7064AELC44-10
QUANTITY
EPM7064AELC44-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7064AELC44-10
Internal Part NumberEIS-EPM7064AELC44-10
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package130
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000A
PackagingTube
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Gates1250
Number of I/O36
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.59x16.59)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7064AELC44-10
Related LinksEPM7064A, EPM7064AELC44-10 Datasheet, Alt Distributor
EPM7064AELC44-10 Details Description
Related parts for EPM7064AELC44-10
FITTING COUPLER ABS ORANGE 4X4" datasheet.pdf
CONV DC-DC 66W 12VIN 12A SGL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 145MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 1.13KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LED BAY T-3 1/4 GRN 565NM 6V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf