Alt EPM7064AETC100-7N
EPM7064AETC100-7N picture photo
Mfg. Part Number
EPM7064AETC100-7N
Brief Description
IC CPLD 64MC 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
EPM7064AETC100-7N.pdf
Availability of EPM7064AETC100-7N
QUANTITY
EPM7064AETC100-7N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7064AETC100-7N
Internal Part NumberEIS-EPM7064AETC100-7N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBond Wire 4/Sept/2008
Appearance Update 30/Mar/2015
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max7.5ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Gates1250
Number of I/O68
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7064AETC100-7N
Related LinksEPM7064A, EPM7064AETC100-7N Datasheet, Alt Distributor
EPM7064AETC100-7N Details Description
Related parts for EPM7064AETC100-7N
DIODE GEN PURP 400V 20A DO203AB datasheet.pdf
IC CONVERTER VOLT TO FREQ 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
GUIDE PIN .100 SHRD datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 9A LOSIDE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
TVS DIODE DO41 datasheet.pdf
RES 79.97 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf