Alt EPM7064AETC44-10N
EPM7064AETC44-10N picture photo
Mfg. Part Number
EPM7064AETC44-10N
Brief Description
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP
Datasheet Download
EPM7064AETC44-10N.pdf
Availability of EPM7064AETC44-10N
QUANTITY
EPM7064AETC44-10N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7064AETC44-10N
Internal Part NumberEIS-EPM7064AETC44-10N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationBond Wire 4/Sept/2008
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package160
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Gates1250
Number of I/O36
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case44-TQFP
Supplier Device Package44-TQFP (10x10)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7064AETC44-10N
Related LinksEPM7064A, EPM7064AETC44-10N Datasheet, Alt Distributor
EPM7064AETC44-10N Details Description
Related parts for EPM7064AETC44-10N
RES SMD 147K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 490MA 890 MOHM datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP 4VDC 330UF 18 MOHM datasheet.pdf