Alt EPM7256AETC100-10N
EPM7256AETC100-10N picture photo
Mfg. Part Number
EPM7256AETC100-10N
Brief Description
IC CPLD 256MC 10NS 100TQFP
Datasheet Download
EPM7256AETC100-10N.pdf
Availability of EPM7256AETC100-10N
QUANTITY
EPM7256AETC100-10N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7256AETC100-10N
Internal Part NumberEIS-EPM7256AETC100-10N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAppearance Update 30/Mar/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks16
Number of Macrocells256
Number of Gates5000
Number of I/O84
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7256AETC100-10N
Related LinksEPM7256AE, EPM7256AETC100-10N Datasheet, Alt Distributor
EPM7256AETC100-10N Details Description
Related parts for EPM7256AETC100-10N
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 3.0, Super Speed 9 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.5A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 57K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RF AMP LINEAR PA 5.9GHZ 24QFN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 5SIP datasheet.pdf