Alt EPM7512AEQI208-10N
EPM7512AEQI208-10N picture photo
Mfg. Part Number
EPM7512AEQI208-10N
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 512MC 10NS 208QFP
Datasheet Download
EPM7512AEQI208-10N.pdf
Availability of EPM7512AEQI208-10N
QUANTITY
EPM7512AEQI208-10N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7512AEQI208-10N
Internal Part NumberEIS-EPM7512AEQI208-10N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks32
Number of Macrocells512
Number of Gates10000
Number of I/O176
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP
Supplier Device Package208-PQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7512AEQI208-10N
Related LinksEPM7512AE, EPM7512AEQI208-10N Datasheet, Alt Distributor
EPM7512AEQI208-10N Details Description
Related parts for EPM7512AEQI208-10N
DIODE ZENER 10V 1.3W DO41 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 800W datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X7R 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 634K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf