Alt EPM7512AETC144-10N
EPM7512AETC144-10N picture photo
Mfg. Part Number
EPM7512AETC144-10N
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 512MC 10NS 144TQFP
Datasheet Download
EPM7512AETC144-10N.pdf
Availability of EPM7512AETC144-10N
QUANTITY
EPM7512AETC144-10N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM7512AETC144-10N
Internal Part NumberEIS-EPM7512AETC144-10N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 7000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal3 V ~ 3.6 V
Number of Logic Elements/Blocks32
Number of Macrocells512
Number of Gates10000
Number of I/O120
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case144-LQFP
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM7512AETC144-10N
Related LinksEPM7512AE, EPM7512AETC144-10N Datasheet, Alt Distributor
EPM7512AETC144-10N Details Description
Related parts for EPM7512AETC144-10N
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V 0606 datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 2.54MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 60A PPAK SO-8 datasheet.pdf
POE GIGA MCBASIC 2TX/LX-SM1310 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
DSUB 13W3 M SOD NMB G50 GOLD datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
1500UF 10V 10X20 datasheet.pdf