Alt EPM9400RC208-15
EPM9400RC208-15 picture photo
Mfg. Part Number
EPM9400RC208-15
Brief Description
IC CPLD 400MC 15NS 208RQFP
Datasheet Download
EPM9400RC208-15.pdf
Availability of EPM9400RC208-15
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EPM9400RC208-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM9400RC208-15
Internal Part NumberEIS-EPM9400RC208-15
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 26/Feb/2007
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 9000
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max15.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks25
Number of Macrocells400
Number of Gates8000
Number of I/O139
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP Exposed Pad
Supplier Device Package208-RQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM9400RC208-15
Related LinksEPM9400, EPM9400RC208-15 Datasheet, Alt Distributor
EPM9400RC208-15 Details Description
Related parts for EPM9400RC208-15
CAP CER 2200PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM14S/AE14M/HDM14S datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH 100-TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 1A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 48HSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125" datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf