Alt EPM9560ARC208-10N
EPM9560ARC208-10N picture photo
Mfg. Part Number
EPM9560ARC208-10N
Manufacturer
Product Category
Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
Brief Description
IC CPLD 560MC 10NS 208RQFP
Datasheet Download
EPM9560ARC208-10N.pdf
Availability of EPM9560ARC208-10N
QUANTITY
EPM9560ARC208-10N Order Process
Ship out your order
Specifications of EPM9560ARC208-10N
Internal Part NumberEIS-EPM9560ARC208-10N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMAX® 9000A
PackagingTray
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max10.0ns
Voltage Supply - Internal4.75 V ~ 5.25 V
Number of Logic Elements/Blocks35
Number of Macrocells560
Number of Gates12000
Number of I/O153
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case208-BFQFP Exposed Pad
Supplier Device Package208-RQFP (28x28)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EPM9560ARC208-10N
Related LinksEPM9560A, EPM9560ARC208-10N Datasheet, Alt Distributor
EPM9560ARC208-10N Details Description
Related parts for EPM9560ARC208-10N
WIRE MARKER B/Y .05-.12"1000PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 23ZIP datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI DIFF 3.3V DIP datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED AMBER 4X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS STRGT PCB datasheet.pdf