API Delevan ER1025-18JS
ER1025-18JS picture photo
Mfg. Part Number
ER1025-18JS
Brief Description
FIXED IND 820NH 415MA 850 MOHM
Datasheet Download
ER1025-18JS.pdf
Availability of ER1025-18JS
QUANTITY
ER1025-18JS Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1025-18JS
Internal Part NumberEIS-ER1025-18JS
TypeMolded
Material - CorePhenolic
Inductance820nH
Tolerance±5%
Current Rating415mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)850 mOhm Max
Q @ Freq28 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1025-18JS
Related LinksER102, ER1025-18JS Datasheet, API Delevan Distributor
ER1025-18JS Details Description
Related parts for ER1025-18JS
RES 3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A 120VAC datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 300MA 600 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
A-145 BUTT SPLICE KRIMPTITE datasheet.pdf
JFET N-CH 25V .7MA SOT-23 datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf