API Delevan ER1641-121KM
ER1641-121KM picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-121KM
Brief Description
FIXED IND 120NH 1.53A 34 MOHM TH
Datasheet Download
ER1641-121KM.pdf
Availability of ER1641-121KM
QUANTITY
ER1641-121KM Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-121KM
Internal Part NumberEIS-ER1641-121KM
TypeMolded
Material - CorePhenolic
Inductance120nH
Tolerance±10%
Current Rating1.53A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)34 mOhm Max
Q @ Freq50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-121KM
Related LinksER1641, ER1641-121KM Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-121KM Details Description
Related parts for ER1641-121KM
LED GREEN 1206 SMD datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 1.4GHZ 54WQFN datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
MODULE DC PS 150W 15V 10A datasheet.pdf
DIODE SW 1.5A 100V 150NS DO214AA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf