API Delevan ER1641-221KM
ER1641-221KM picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-221KM
Brief Description
FIXED IND 220NH 1.1A 67 MOHM TH
Datasheet Download
ER1641-221KM.pdf
Availability of ER1641-221KM
QUANTITY
ER1641-221KM Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-221KM
Internal Part NumberEIS-ER1641-221KM
TypeMolded
Material - CorePhenolic
Inductance220nH
Tolerance±10%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)67 mOhm Max
Q @ Freq49 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-221KM
Related LinksER1641, ER1641-221KM Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-221KM Details Description
Related parts for ER1641-221KM
RES SMD 4.64KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO MIDSIZE 6' YEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 732 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS 6.0" datasheet.pdf
RES 21.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 10UMAX datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER SYNC 20-TSSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
220UF 16V 6,3X7,7 datasheet.pdf