API Delevan ER1641-332JP
ER1641-332JP picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-332JP
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 480MA 350 MOHM
Datasheet Download
ER1641-332JP.pdf
Availability of ER1641-332JP
QUANTITY
ER1641-332JP Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-332JP
Internal Part NumberEIS-ER1641-332JP
Material - CoreIron
Inductance3.3µH
Tolerance±5%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-332JP
Related LinksER1641, ER1641-332JP Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-332JP Details Description
Related parts for ER1641-332JP
RES SMD 34K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 28POS R/A datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
IC SWITCH TRIPLE DPDT 24TQFN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 0.2A 6WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.2A 4WLCSP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SNSW 6A SLDR NONE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf