API Delevan ER1641-332KR
ER1641-332KR picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-332KR
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 480MA 350 MOHM
Datasheet Download
ER1641-332KR.pdf
Availability of ER1641-332KR
QUANTITY
ER1641-332KR Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-332KR
Internal Part NumberEIS-ER1641-332KR
Material - CoreIron
Inductance3.3µH
Tolerance±10%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq44 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant85MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-332KR
Related LinksER1641, ER1641-332KR Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-332KR Details Description
Related parts for ER1641-332KR
RESONATOR SAW CER 315.03MHZ SMD datasheet.pdf
CONTROL LOG 12 IN 8 OUT 100-240V datasheet.pdf
IC XDCP 256-TAP 10KOHM 8-TDFN datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 200KSPS LP 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
IC LOAD SW HI SIDE P-CH 4DFN datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf