API Delevan ER1641-621JP
ER1641-621JP picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-621JP
Brief Description
FIXED IND 620NH 420MA 450 MOHM
Datasheet Download
ER1641-621JP.pdf
Availability of ER1641-621JP
QUANTITY
ER1641-621JP Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-621JP
Internal Part NumberEIS-ER1641-621JP
TypeMolded
Material - CorePhenolic
Inductance620nH
Tolerance±5%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Q @ Freq42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant190MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-621JP
Related LinksER1641, ER1641-621JP Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-621JP Details Description
Related parts for ER1641-621JP
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SIDAC SYM 2CH 90/180V 400A TO220 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
TRANSFRMR 160UH 26W 2.6A POE SMD datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FILTER 3CH EMI SIM 8-FLIPCHIP datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf