API Delevan ER1641-681KR
ER1641-681KR picture photo
Mfg. Part Number
ER1641-681KR
Brief Description
FIXED IND 680NH 420MA 450 MOHM
Datasheet Download
ER1641-681KR.pdf
Availability of ER1641-681KR
QUANTITY
ER1641-681KR Order Process
Ship out your order
Specifications of ER1641-681KR
Internal Part NumberEIS-ER1641-681KR
TypeMolded
Material - CorePhenolic
Inductance680nH
Tolerance±10%
Current Rating420mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)450 mOhm Max
Q @ Freq42 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant190MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ER1641-681KR
Related LinksER1641, ER1641-681KR Datasheet, API Delevan Distributor
ER1641-681KR Details Description
Related parts for ER1641-681KR
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO5 datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC UNIV SHIFT REGISTER 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.52A 5-DFN datasheet.pdf