Panasonic Electronic Components ERA-14EB433U
ERA-14EB433U picture photo
Mfg. Part Number
ERA-14EB433U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/4W 1210
Datasheet Download
ERA-14EB433U.pdf
Availability of ERA-14EB433U
QUANTITY
ERA-14EB433U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-14EB433U
Internal Part NumberEIS-ERA-14EB433U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-14
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-14EB433U
Related LinksERA-14, ERA-14EB433U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-14EB433U Details Description
Related parts for ERA-14EB433U
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 40POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GRN SHLD 500' datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1825 datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 5V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf