Panasonic Electronic Components ERA-1AEB1130C
ERA-1AEB1130C picture photo
Mfg. Part Number
ERA-1AEB1130C
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERA-1AEB1130C.pdf
Availability of ERA-1AEB1130C
QUANTITY
ERA-1AEB1130C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-1AEB1130C
Internal Part NumberEIS-ERA-1AEB1130C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package15,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-1A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.009" (0.23mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-1AEB1130C
Related LinksERA-1A, ERA-1AEB1130C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-1AEB1130C Details Description
Related parts for ERA-1AEB1130C
RES SMD 634K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 72V 3.75A RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 24CERDIP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf