Panasonic Electronic Components ERA-1AEB1211C
ERA-1AEB1211C picture photo
Mfg. Part Number
ERA-1AEB1211C
Brief Description
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERA-1AEB1211C.pdf
Availability of ERA-1AEB1211C
QUANTITY
ERA-1AEB1211C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-1AEB1211C
Internal Part NumberEIS-ERA-1AEB1211C
Hot New Technologies
Standard Package15,000
SeriesERA-1A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.009" (0.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-1AEB1211C
Related LinksERA-1A, ERA-1AEB1211C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-1AEB1211C Details Description
Related parts for ERA-1AEB1211C
CONN IC DIP SOCKET 18POS TIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A SMA datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 51 OHM 0606 datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
450 L, 5MM PITCH, 3M RANGE datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LED XLAMP XB-H WHITE SMD datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
LAMP MAG 3 DIOPT 120V LED 10W datasheet.pdf