Panasonic Electronic Components ERA-1AEB131C
ERA-1AEB131C picture photo
Mfg. Part Number
ERA-1AEB131C
Brief Description
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERA-1AEB131C.pdf
Availability of ERA-1AEB131C
QUANTITY
ERA-1AEB131C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-1AEB131C
Internal Part NumberEIS-ERA-1AEB131C
Hot New Technologies
Standard Package1
SeriesERA-1A
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.009" (0.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-1AEB131C
Related LinksERA-1A, ERA-1AEB131C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-1AEB131C Details Description
Related parts for ERA-1AEB131C
CONN RCPT IDC 24POS 2MM POL GOLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR W/RESET SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
IC FIFO 2048X18 SYNC 15NS 68PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 2.1M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
LIGHT DEBURRING WHEEL 16" 7S FIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V DO213AB datasheet.pdf