Panasonic Electronic Components ERA-1AEB1910C
ERA-1AEB1910C picture photo
Mfg. Part Number
ERA-1AEB1910C
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERA-1AEB1910C.pdf
Availability of ERA-1AEB1910C
QUANTITY
ERA-1AEB1910C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-1AEB1910C
Internal Part NumberEIS-ERA-1AEB1910C
Hot New Technologies
Standard Package15,000
SeriesERA-1A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.009" (0.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-1AEB1910C
Related LinksERA-1A, ERA-1AEB1910C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-1AEB1910C Details Description
Related parts for ERA-1AEB1910C
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 0804 datasheet.pdf
RELAY 200VAC/DC I4PAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 18-SOX datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND CLEAR/RED datasheet.pdf
IC RF AMP MMIC BIPO CHIP datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
DUST CAP 16 16S PLASTIC datasheet.pdf
IC MCU 32KB 8KB RAM 85LGA datasheet.pdf
RES 203K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf