Panasonic Electronic Components ERA-1AEB2100C
ERA-1AEB2100C picture photo
Mfg. Part Number
ERA-1AEB2100C
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERA-1AEB2100C.pdf
Availability of ERA-1AEB2100C
QUANTITY
ERA-1AEB2100C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-1AEB2100C
Internal Part NumberEIS-ERA-1AEB2100C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.009" (0.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-1AEB2100C
Related LinksERA-1A, ERA-1AEB2100C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-1AEB2100C Details Description
Related parts for ERA-1AEB2100C
CONN IDC PIN 30POS 30AU NO LATCH datasheet.pdf
IC DEMODULATOR RDS 16SOIC datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 3A WIRE TERM datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPS63020 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM 137VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XENOY PADLOCK 3.00 BODY TEAL datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1A datasheet.pdf