Panasonic Electronic Components ERA-1AEB2800C
ERA-1AEB2800C picture photo
Mfg. Part Number
ERA-1AEB2800C
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERA-1AEB2800C.pdf
Availability of ERA-1AEB2800C
QUANTITY
ERA-1AEB2800C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-1AEB2800C
Internal Part NumberEIS-ERA-1AEB2800C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.009" (0.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-1AEB2800C
Related LinksERA-1A, ERA-1AEB2800C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-1AEB2800C Details Description
Related parts for ERA-1AEB2800C
IC OPAMP GP 525KHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 140UH T/H datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .156 WW 86POS datasheet.pdf