Panasonic Electronic Components ERA-1AEB8250C
ERA-1AEB8250C picture photo
Mfg. Part Number
ERA-1AEB8250C
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERA-1AEB8250C.pdf
Availability of ERA-1AEB8250C
QUANTITY
ERA-1AEB8250C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-1AEB8250C
Internal Part NumberEIS-ERA-1AEB8250C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.009" (0.23mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-1AEB8250C
Related LinksERA-1A, ERA-1AEB8250C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-1AEB8250C Details Description
Related parts for ERA-1AEB8250C
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" WW datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 90FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 20ppm 9pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
MAIN FILTER NON-HEPA datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 900MA 90 MOHM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC datasheet.pdf
47UF 400V 16X25 datasheet.pdf