Panasonic Electronic Components ERA-2ARB2320X
ERA-2ARB2320X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB2320X
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB2320X.pdf
Availability of ERA-2ARB2320X
QUANTITY
ERA-2ARB2320X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB2320X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB2320X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB2320X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB2320X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB2320X Details Description
Related parts for ERA-2ARB2320X
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
PROPORT 9PIN D-SUB+8 PIN F D datasheet.pdf
RES 91.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED PM IND RECESSED GREEN datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 35POS THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf