Panasonic Electronic Components ERA-2ARB243X
ERA-2ARB243X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB243X
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB243X.pdf
Availability of ERA-2ARB243X
QUANTITY
ERA-2ARB243X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB243X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB243X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB243X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB243X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB243X Details Description
Related parts for ERA-2ARB243X
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1280MHZ 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LV8711T datasheet.pdf
CONN HOUSING PLUG 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE GEN 30V 200MA MICROMELF datasheet.pdf