Panasonic Electronic Components ERA-2ARB473X
ERA-2ARB473X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB473X
Brief Description
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB473X.pdf
Availability of ERA-2ARB473X
QUANTITY
ERA-2ARB473X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB473X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB473X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB473X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB473X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB473X Details Description
Related parts for ERA-2ARB473X
IC RVR LVDS FPD 3.3V 56-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TOOL .141 SR CABLE SUPPORT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf