Panasonic Electronic Components ERA-2ARB8870X
ERA-2ARB8870X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB8870X
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB8870X.pdf
Availability of ERA-2ARB8870X
QUANTITY
ERA-2ARB8870X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB8870X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB8870X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB8870X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB8870X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB8870X Details Description
Related parts for ERA-2ARB8870X
MARKER TIE MIN 18LB YEL 5.1" datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RING UNINS 10-12AWG #M8 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM W/FC/PC CON datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf