Panasonic Electronic Components ERA-2ARB9310X
ERA-2ARB9310X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB9310X
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB9310X.pdf
Availability of ERA-2ARB9310X
QUANTITY
ERA-2ARB9310X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB9310X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB9310X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB9310X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB9310X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB9310X Details Description
Related parts for ERA-2ARB9310X
IC FILTER BANDPASS PROG 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 12POS TIN SMD datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 24V SNT-4A datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS RT ANG T/H TIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
RES 536K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf