Panasonic Electronic Components ERA-2ARB9530X
ERA-2ARB9530X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARB9530X
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARB9530X.pdf
Availability of ERA-2ARB9530X
QUANTITY
ERA-2ARB9530X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARB9530X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARB9530X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARB9530X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARB9530X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARB9530X Details Description
Related parts for ERA-2ARB9530X
CONN PLUG 8 POS MATE-N-LOK datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT PLUG datasheet.pdf
108 dB, 192 kHz 6-In, 8-Out CODEC IC datasheet.pdf