Panasonic Electronic Components ERA-2ARC1431X
ERA-2ARC1431X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC1431X
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC1431X.pdf
Availability of ERA-2ARC1431X
QUANTITY
ERA-2ARC1431X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC1431X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC1431X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC1431X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC1431X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC1431X Details Description
Related parts for ERA-2ARC1431X
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/ADJ 5A DDPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf