Panasonic Electronic Components ERA-2ARC1581X
ERA-2ARC1581X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC1581X
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC1581X.pdf
Availability of ERA-2ARC1581X
QUANTITY
ERA-2ARC1581X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC1581X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC1581X
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC1581X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC1581X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC1581X Details Description
Related parts for ERA-2ARC1581X
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS W/PINS datasheet.pdf
RES 0.35 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM RADIAL datasheet.pdf
SPOX BMI PLUG HOUSING 1X7 CIRCUI datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf