Panasonic Electronic Components ERA-2ARC223X
ERA-2ARC223X picture photo
Mfg. Part Number
ERA-2ARC223X
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
ERA-2ARC223X.pdf
Availability of ERA-2ARC223X
QUANTITY
ERA-2ARC223X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-2ARC223X
Internal Part NumberEIS-ERA-2ARC223X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERA-2A
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-2ARC223X
Related LinksERA-2A, ERA-2ARC223X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-2ARC223X Details Description
Related parts for ERA-2ARC223X
CONN HEADER .100 SINGL STR 21POS datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf